Jakie kobiety lubią faceci?

Każda z nas na pewno zastanawiała się niejednokrotnie nad tym tematem. Jak to jest z tymi facetami? Czego oni właściwie szukają u kobiet? Co lubią, a co ich zniechęca w kontaktach z nami? Oraz wiele pytań typu: Czy ja mu się właściwie podobam? Co mogę zrobić, aby rozkochać w sobie faceta, który przypadł mi do gustu? Czego on właściwie chce i jak mu to dać? Są to typowe rozważania, które zawsze rodzą się w głowach kobiet, które chcą ogarnąć umysłem męską naturę.

Postać kobiety anioła i demona, czyli to, co lubią mężczyźni.

A więc, jakie kobiety lubią faceci i czy można pokusić się tu o jakąkolwiek trafną odpowiedź? Zapewne domyślacie się, że temat jest bardziej złożony, niż mogłoby się początkowo wydawać. Co za tym idzie, trudno tutaj o trafną odpowiedź. Można jednak troszkę odwrócić to pytanie i myślę, że wszystko będzie już odrobinę jaśniejsze. A więc…

A jakich facetów lubisz Ty – jako kobieta?

Zapewne w tym wypadku, odpowiedź przyjdzie dużo łatwiej. A to dlatego, że wiesz – a przynajmniej powinnaś wiedzieć – czego oczekujesz od faceta i jaki powinien on być.
Może lubisz twardych, silnych fizycznie, dobrze zbudowanych, zaradnych, władczych i trudnych do okiełznania mężczyzn. A może jednak tych chudszych, mniej umięśnionych, ale za to opiekuńczych, spokojnych i niepozornych. Co prawda, jest to bardzo ogólny i uproszczony przykład, ale świetnie obrazuje sytuację.

W każdym razie Ty jesteś w stanie określić co lubisz u facetów i jakie są Twoje oczekiwania. Lecz dużo trudniej mówić o ogólnym wzorcu faceta, którego kobiety lubią i pożądają. Nie jest raczej możliwe, aby wrzucić wszystkie kobiece upodobania do jednego worka i stworzyć „wzorzec mężczyzny idealnego dla każdej”. Wszystkie różnimy się diametralnie, jeśli chodzi o sposób myślenia. Tak samo inne jest nasze zapatrywanie się na temat uwodzenia. Ostatecznie też, bardzo różne będą nasze upodobania względem płci przeciwnej.

A teraz można w końcu zapytać: „Jakie więc kobiety lubią faceci i dlaczego?” Otóż jest to dokładnie ta sama sytuacja – tyle, że z całkowicie innej perspektywy. A dokładniej, druga strona tego samego medalu :) Możesz wierzyć lub nie, ale ilu jest mężczyzn na tym świecie, tylu wzorców kobiety idealnej można się doliczyć.

Czy więc stawianie sobie pytań, odnośnie tego, jakie są upodobania facetów względem dziewczyn i co oni w rzeczywistości w nas lubią, ma jakikolwiek sens?

Przyjrzyjmy się temu bliżej… Wprawdzie każdy facet lubi u kobiet inne rzeczy. Docenia inne cechy charakteru, jak i – nie oszukujmy się – inne walory fizyczne :) Ale…

Istnieje pewien wzorzec kobiet, które mężczyźni NIBY wolą bardziej.

Piszę „niby”, gdyż to, co można nazwać „ideałem kobiecości, który mężczyźni lubią” jest w gruncie rzeczy stereotypem. I tak naprawdę bardzo często nie ma żadnej racji bytu. Dokładnie tak… nie ma racji bytu. A nie ma, gdyż mimo tego, że wszyscy wokół go powtarzają – nie wyłączając propagandy medialnej – to tak naprawdę, w zdecydowanej większości przypadków, nie jest on prawdą.

W mediach kształtuje się stereotypy i je wzmacnia po to, aby zwiększyć sprzedaż określonej grupy produktów i usług. W tym wypadku mówimy o kobiecej odzieży, kosmetykach, zabiegach upiększających i wielu innych. W końcu, w wszelkiego typu reklamach, widzimy młode i piękne dziewczyny, które np. prezentują jakieś perfumy, kremy do twarzy, itp. To wzmacnia tylko pogląd na to, jak powinna wyglądać kobieta, jak powinna się zachowywać, oraz co powinna robić. A wszystko po to, aby korzyści wielkich korporacji stale rosły. To samo tyczy się zresztą facetów, oraz produktów i usług, które są skierowane do nich. A całe społeczeństwo wchłania te stereotypy, po czym świadomie lub nie, samo je propaguje. Przez co określony sposób myślenia, dociera niemalże do każdego człowieka w społeczeństwie

W taki sposób wykreował się wzorzec kobiety, która „powinna być taka, a nie inna”. Którą faceci pożądają „niby” bardziej. Każda z nas zapewne słyszała, że kobieta atrakcyjna dla płci przeciwnej powinna:

 • mieć długie nogi.
 • modnie się ubierać.
 • mieć długie i lśniące włosy (najlepiej blond :) ).
 • być wysoka.
 • mieć figurę modelki.
 • mieć jędrne pośladki.
 • poruszać się jak dama.
 • mieć piękny uśmiech.
 • mieć zgrabne uda.
 • itp…

Tak… stereotypy krążą wokół nas i wielu mężczyzn po części mogłoby zgodzić się z tym opisem. Ale tylko po części, gdyż każdy facet pozmieniałby go troszkę, a niektórzy wywróciliby go do góry nogami. Są bowiem tacy, którzy wolą dziewczyny niższe, troszkę bardziej przy kości, z krótkimi włosami…

Jakie więc kobiety lubią faceci?

Wnioski są takie, że jednoznacznej odpowiedzi tak naprawdę nie ma

Nie ma nawet sensu podawanie jakichś cech wspólnych dla upodobań każdego faceta, bo zawsze znajdą się tacy, którzy się z tym nie zgodzą. Ideał kobiety nigdy nie istniał i tak już pozostanie.

Nie można więc mówić, że kobietami lubianymi przez facetów są długonogie blondynki o figurze modelki. Byłaby to zbyt daleko idąca próba uogólnienia. A takie uogólnianie nie ma tu żadnego sensu, gdyż wcale nie odzwierciedla tego, jak jest w rzeczywistości.

Jakie byśmy więc nie były, to zawsze znajdziemy wielu mężczyzn, którym nie przypadniemy do gustu – takich, dla których z jakiegoś względu nie jesteśmy odpowiednie. Nie wzbudzimy wtedy ich zainteresowania i nie będziemy przez nich podrywane. Jest to zupełnie normalne i nie ma się czym przejmować. Ale oczywiście, spotkamy się również z przypadkami takich facetów, którzy będą nas lubić i doceniać takie, jakie jesteśmy i będą w stanie nas za to pokochać.

I w zasadzie to jest w tym wszystkim najpiękniejsze, że każda kobieta jest w stanie znaleźć sobie takiego mężczyznę, dla którego będzie prawdziwym ideałem. Bez względu na to, jaka ona jest, oraz jak wygląda. I to jest pewnego rodzaju sprawiedliwość, gdyż nie mamy wpływu na to, z jakimi cechami fizycznymi się urodziłyśmy, oraz jaki jest typ naszej osobowości. Nie byłoby więc dobrze, gdybyśmy były skazane na brak powodzenia u wszystkich facetów i nie mogłybyśmy nic z tym zrobić.

A tak, zawsze znajdziemy tego jednego, który zechce nas takimi, jakie jesteśmy – i to bez chęci zmiany naszego charakteru, ani też naszych czysto fizycznych aspektów. A znalezienie takiego faceta, jest tylko kwestią naszego czasu i wysiłku.

Jedno przemyślenie na temat “Jakie kobiety lubią faceci?

 1. Wpis generalnie jest bardzo interesujący, ale najbardziej podoba mi się ostatni akapit. Trudno się z nim nie zgodzić. Miłość to przede wszystkim akceptacja drugiej osoby z całym dobrodziejstwem inwentarza. Jeżeli z kimś jesteśmy to powinniśmy go w pełni akceptować. Nie znaczy to, że należy nad sobą nie pracować, bo na pewno każdy ma świadomość własnych wad, jednak zmienianie się dla kogoś na siłę to równia pochyła. Możemy same nigdy nie sprostać „oczekiwaniom” tej drugiej strony i równocześnie wpędzić się w niezłą frustrację. W konsekwencji nikt nie będzie zadowolony, a może mieć to negatywny wpływ na naszą kondycję psychiczną. A w końcu dobieramy się z kimś w parę, aby być szczęśliwym :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>